צ'ק ליסט להכנות לחתונה

מצאתם את אהבת חייכם, קבעתם תאריך ואתם בעיצומן של ההכנות לחתונה? קודם כל ברכות, ואנו מאחלים לכם שתזכו לשנים רבות של אושר , אהבה ושמחה. הכנות לחתונה כוללות משימות רבות, ובכדי לעזור לכם לוודא שלא שכחתם כלום, קיבצנו עבורכם רשימה של המטלות שעליהן יש לסמן וי, או במילים אחרות: צ'ק ליסט להכנות לחתונה.

מקום

הדבר הראשון ברשימה הוא מקום, בין אם זה אולם מומלץ לחתונה בתל אביב, או גן אירועים בכפר. חשוב להזמין את המקום כמה שיותר זמן מראש. כשאתם סוגרים על מקום אל תשכחו את הסעיפים הבאים:

  • קייטרינג ותפריט – מי יכין את הקייטרינג, מה יהיה התפריט, ומה דרך ההגשה של המנות. כל הדברים האלו צריכים להיות מסוכמים וסגורים עד לפרטים הקטנים ביותר. אל תוותרו על טעימות, ועל ביקור באירוע שהקייטרינג מקיים בכדי לבחון את טיב המנות ואת תפקוד הצוות והאווירה שהוא משרה על האירוע.
  • עיצוב השולחנות – שולחנות, כיסאות,מפות, כלים, מפיות, סידורי פרחים – כל אלו ועוד צריכים להיות ברורים, ומסוכמים עד לפרטים הקטנים ביותר. אל תשאירו דברים לא ברורים, שכן כל נושא שלא סגרתם וסיכמתם מראש הוא פוטנציאל לצרות.
  • חופה – האם סיכמתם בדיוק איך החופה תהיה מעוצבת ומי יעצב אותה? האם סגרתם עם הרב שיחתן אתכם?
  • נגישות – אם יש מוזמנים בעלי נכויות וצרכים מיוחדים חשוב לוודא מראש שיינתן להם מענה מכובד והולם. כמו כן, אם יש מוזמנים שזקוקים למזון מיוחד יש לתאם ולסכם זאת מראש.

בגדים

שמלות כלה וחליפות חתן הן חלק בלתי נפרד מכל חתונה, וראוי להקדיש לבחירתן את תשומת הלב ואת הזמן הנחוצים. שמלת כלה שנבחרה בתבונה תהיה גם מרהיבה ומחמיאה, וגם נוחה, ותאפשר לכלה להיראות במיטבה ולהרגיש נפלא. באותו אופן חליפת חתן מתאימה תאפשר לחתן להיראות ולהרגיש הכי טוב שאפשר. מומלץ לבחור את בגדי החתן והכלה מבעוד מועד, למדוד אותם, לבצע את כל התיקונים הנדרשים, ולאחר מכן לבחור את התכשיטים, התסרוקת והאיפור המתאימים.

רשימת מוזמנים

עברו על רשימות המוזמנים, בדקו עם הוריכם, בכדי לוודא שלא שכחתם איזה דוד או דודה. חשוב לוודא מראש שרשימת המוזמנים ידועה  ומסוכמת על כולם, כדי למנוע עגמות וצער ברגע האחרון.

מוזיקה ופינוקים

האם הכנתם רשימת שירים שאתם רוצים להשמיע בחתונה, האם בחרתם די ג'י, והאם סיכמתם איזו מוזיקה תושמע בכל אחד משלבי האירוע? כמו כן, בכדי להלהיב את הרוקדים ולהעלות את מפלס השמחה על רחבת הריקודים מומלץ לסכם ולארגן מראש הפתעות שיחולקו למפזזים, החל מאביזרים שונים כמו כובעי בלונים, קשתות מנצנצות ומשקפיים מדליקים, וכלה בשוטים של משקאות אלכוהוליים במגוון צורות הגשה מפתיעות שיוגשו על הרחבה.

תכנית

לפני שאתם טופחים לעצמכם על הכתף על כך שעמדתם בכל המשימות, אל תשכחו להכין מראש את כל האמצעים הנחוצים לברכות, לאיחולים, לסרטונים ולשאר הדברים שאתם מתכננים, וכן להפתעות שהחברים והמשפחה מארגנים לכם. בדרך כלל מדובר בציוד תאורה והגברה, ובאמצעים להקרנת סרטונים ומצגות.