מדריך הכנה ליום החתונה לכלה

יום החתונה הוא אחד הימים הכי מרגשים ומצופים במהלך החיים, אבל הוא גם מגיע עם לא מעט הכנות, דברים לסדר וכאלו שאסור לשכוח, שרק מוסיפים ללחץ (ושלא נדבר על הלו"ז העמוס שמלחיץ אותנו גם כך…). 

לא משנה כמה סידרתם או תכננתם לפני היום עצמו, עדיין יש דברים שצריכים לקרות באותו בוקר, ועם כל ההתרגשות והלחץ יש סיכוי סביר שפשוט תשכחו אותם. כדי לעשות לכם את החיים קצת יותר קלים ובטוחים, הנה כמה דברים שחשוב לזכור לעשות ביום החתונה. טיפ שלנו – תכתבו לכם רשימת צ'ק ליסט לפני היום עצמו, ותעברו עליה עוד באותו הבוקר. מזל טוב!

זר הפרחים

את הזר לכלה יש להזמין לפחות שבועיים מראש, בין היתר כדי לוודא שיהיו את הפרחים שאתם רוצים, שהם יהיו מוכנים לבוקר החתונה וכן שהם יהיו טריים ובשיא פריחתם. אבל את הזר עצמו אוספים כמובן ממש ביום החתונה, וזה אומר שצריך להכניס את המשימה הזו ללוח המשימות. בדרך כלל, מי שאחראי לאיסוף הזר לכלה הוא החתן, אבל כלות, שימו לב שהוא באמת עושה את זה! חשוב לא לעשות את זה מוקדם מאוד בבוקר (הזר לא רוצה להתייבש בחום כל היום), אלא באזור השעה בו מתרחש המפגש עם הכלה. 

רכב החתונה

ביום החתונה צריך לדאוג למישהו שינהג ברכב – מסלון הכלות לצילומים, מהצילומים לאולם וכדומה. רצוי לקבוע עם קרוב משפחה או חבר קרוב מספיק זמן לפני החתונה, וכמובן לא לשכוח לוודא שהוא מודע לתפקידו החשוב ביום האירוע. מעבר לנהג עצמו, אל תשכחו את הקישוטים לאוטו – קישוטים לאוטו מוסיפים עוד חגיגיות ליום, והופכים אפילו את הרכב שלכם למיוחד. את הקישוטים אפשר לרכוש מבעוד מועד, אבל את הקישוט עצמו יש לבצע ביום החתונה. ככלה, את לא צריכה לקשט את האוטו ביום החתונה (יש לך מספיק דברים על הראש!), ולכן זה תפקידו של החתן או של החברים הקרובים. כך או כך, כדאי לוודא שיש מי שעושה את זה. 

שמלת כלה

אם מקום ההתארגנות של הכלה הוא מחוץ לבית, כמו למשל במלון או בסלון כלות, אחד הדברים שאסור לשכוח הוא כמובן השמלה. זה נשמע אמנם ברור מאליו, אבל תתפלאו כמה מבולבלים אפשר להיות ביום החתונה עד ששוכחים את הדבר החשוב ביותר! את השמלה יש לשנע בעדינות ובזהירות בתוך הכיסוי שלה, ולתלות עם קולב עד שמגיע רגע הלבישה המרגש. מעבר לשמלת כלה עצמה, אל תשכחו גם את ההינומה, השל, הנעליים, התכשיטים וכדומה – הכינו את הכל כמה ימים מראש, כך שלא יהיה סיכוי שתשכחו משהו. לבסוף, כדאי להצטייד גם במגבונים לניקוי כתמים – כשהולכים לצילומי זוגיות בטבע עם לבושים בבגדים לחתונה, אי אפשר לדעת באילו תקלות (וכתמים) אפשר להתקל…