חתונה באולם או גן אירועים – מה עדיף?

מתכננים חתונה ומתלבטים מה עדיף – גן או אולם אירועים? ההתלבטות אכן קשה, והתשובה תלויה בסגנון החתונה, במיקומה בקהל המוזמנים, ובגורמים נוספים. לפניכם מספר נקודות שיעזרו לכם לבחור את האופציה שתתאים לכם.

מזג האוויר 

חתונה בגן אירועים נתונה לחסדי מזג האוויר. בקיץ הישראלי יש ימים בהם החום כבד מנשוא גם בשעות הערב, וחתונה בשיא הקיץ עלולה להיות דביקה ומאתגרת. לעומת זאת,  בעונות הסתיו, האביב והחורף, חתונה בחוץ היא סוג של הימור, שכן אינכם יודעים עד הרגע האחרון אם ירד גשם או שמזג האוויר יהיה לצידכם. חתונה באולם מאפשרת לכם בקרה ושליטה על הטמפרטורה, ואינכם תלויים בגחמות מזג האוויר. חשוב לציין שגני אירועים מקצועיים יודעים לתת מענה לאתגרים שמציבים תנאי מזג האוויר, כמו מאווררים המפזרים רסס מים רענן בשיא החום, או אוהלים שיסוככו על החוגגים בגשם.

אווירה

אם אתם רוצים להפיק חתונה באווירה פסטורלית, ירוקה וטבעית, גן אירועים יספק לכם את הסחורה, ובייחוד גני אירועים הממוקמים בפינות חמד עם נופים מרהיבים. אין דבר מרגש כמו חופה הנערכת לאור השקיעה על רקע נוף הרים, ים פתוח, או עמק הפורש לעיני החוגגים את שדותיו ומטעיו. מול כל אלו, אולמות אירועים יכולים להציב אווירה  עדכנית, עיצוב חדשני מרהיב ואופנתי, ואבזור מודרני ומתקדם.

מיקום 

כדי לבחור את המקום הטוב ביותר לחתונה שלכם, כדאי להתאים את מיקום החתונה כך שיהיה נוח לחלקם המכריע של המוזמנים להגיע מהבית לחתונה ובחזרה. למשל, אם רוב המוזמנים מגיעים מתל אביב וגוש דן, אולם אירועים בתל אביב יהיה המתאים ביותר עבורכם. לעומת זאת, אם חלק ניכר מבני משפחתכם וחבריכם גרים בפריפריה, גן אירועים במקום נגיש לרוב האורחים יהיה בחירה נבונה.

לא לפחד לחלום

לפני הכול, חתונה היא אפשרות לממש חלום. זו ההזדמנות שלכם להפיק ערב שכולו הגשמת פנטזיות שלכם. כפי שכדאי לאפשר לכלה לבחור את השמלה שחלמה עליה, ושהולמת אותה במיוחד מתוך מגוון שמלות כלה מרהיבות, כך גם את האולם או גן האירועים כדאי לבחור בהתאם למה שליבכם מבקש, כולל מיקום, סגנון, תפריט ועיצוב.

חתונה תפורה על פי מידתכם

 כאמור, אין תשובה אבסולוטית הנכונה עבור כולם לשאלה מה עדיף – חתונה בגן אירועים או באולם. כדי לבחור את הבחירה המדויקת עבורכם, התחשבו בפרמטרים הבאים:

  • החלום שלכם – קודם כל, התחשבו בשאיפות הכמוסות ובמה שליבכם מבקש. בחרו במקום שמתאים לחתונה עליה חלמתם.
  • עונה– התחשבו בתנאי מזג האוויר בתאריך החתונה. אם בחרתם בגן אירועים, צפו מראש את האתגרים שחתונה בגן אירועים בעונות מסוימות יציבו בפניכם, והבטיחו שיש למקום בו בחרתם את המענה המתאים.
  • מיקום – אתם רוצים שהאורחים בחתונה שלכם ירגישו הכי טוב שאפשר, לכן הקדישו מחשבה למיקום האירוע, והעדיפו מקומות נגישים וקרובים למגוריהם של מרבית המוזמנים. נסיעה מפרכת וארוכה אל החתונה ובחזרה ממנה הביתה תפחית עבור חלק מהאורחים את ההנאה מהחגיגה שלכם.