המדריך המלא להתאמת תכשיטים לשמלת כלה

הרגע המרגש ביותר בחייך הגיע, בחיר לבך הציע לך נישואין, אין יותר מאושרת ממך, וגם ממנו. אתם בתחילת הדרך וחולמים על בית משותף, על ילדים, על טיולים לחו"ל, ועל כל הזכרונות שתיצרו ביחד.

את מרגישה על גג העולם. זה הזמן שלך, הזמן לתכנן ולארגן את החתונה שלך, חתונת החלומות שלך. יש המון מה לעשות, והדבר הראשון מביניהם הוא בחירת שמלת הכלה. את השמלה שאת רוצה כבר דמיינת בראש אין ספור פעמיים, עכשיו עוברים לשלב הפרקטי. ההחלטה באיזה שמלה לבחור היא מאוד אישית ואינדיבידואלית, ואנחנו נשאיר את זה לך, הכלה. התכשיטים שתענדי ביום המיוחד שלך, גם להם כדאי להקדיש מחשבה מראש, במטרה לוודא כי אכן הם תואמים ומתאימים.

5 קריטריונים חשובים לבחירת התכשיטים המושלמים לשמלת הכלה שלך:

  1. התאמה לתכשיטים קיימים – קודם כל את צריכה להחליט איזה תכשיטים קיימים את תענדי בחתונה. החל מהעגילים ועד לצמיד רגל. מה מתאים, ומה פחות מתאים. התכשיטים שבוודאות יילקחו בחשבון הן טבעת האירוסין וטבעת הנישואין. טבעת האירוסין, יש שבוחרים בטבעות שם. מדובר על טבעת שניתן לחרוט עליה תאריך, שם או ראשי תיבות בחלק החיצוני או הפנימי של הטבעת. במידה ויש עוד תכשיטים שאת נוהגת לענוד באופן קבוע, יש להתייעץ האם מתאימים לסגנון של שמלת הכלה שבחרת. לדוגמא, שרשרת צריכה לבוא בהרמוניה עם הדרך שבה השמלה מונחת על הכתפיים והחזה. אם מדובר בשמלה סגורה אין טעם בשרשרת, אם מדובר בשמלה עם מחשוף זה יכול יותר להתאים. אם מדובר שמלת סטרפלס – שרשרת צמודה בסגנון קולר יותר מתאימה במקרה הזה, ואולי כדאי לבחור במשהו כזה ולא בשרשרת הקבועה.
  2. השכרת תכשיטים לחתונה או קנייה – כמו שמלת הכלה שיש שרוכשות אותה ויש ששוכרות אותה. אותו דבר לגבי התכשיטים. כמו בעוד משימת שקשורות לחתונת חלומותייך גם פה נכנס נושא של תקציב אבל לא רק. במידה ואינך חובבת תכשיטים או שאת נוהגת לענוד תכשיטים קבועים, אולי כדאי לשקול השכרה של תכשיטים כיוון שהם ישמשו אותך לערב החתונה בלבד. יש את הרגישות מביננו שירצו לרכוש את התכשיטים לשמור אותן למזכרת, אולי כשם שהם יעשו עם ההחלטה לגבי שמלת הכלה, באם לשכור או לרכוש אותה. במידה ואת אוהבת תכשיטים ורואה את עצמך עונדת אותם גם לאחר החתונה, רכישה בהחלט באה בחשבון.
  3. שעון על היד כן או לא? – מדובר בשאלה שכל כלה שואלת את עצמה, יש שרגילות לענוד שעון, ומרגישות סוג של ערומות בלעדיו. עם זאת, זה פחות אלגנטי ופחות מתאים לשמלת הכלה. אם את לא רואה את עצמך בלי שעון, וגם בחתונה עצמה רוצה לעקוב אחרי השעה, יש שעונים שמעוצבים ממש כמו תכשיט ואפשר להתאים אותם לשאר התכשיטים ולשמלה שבחרת.
  4. צמיד או צמידים? – ניקח פה בחשבון כמה קריטריונים, האם את חובבת צמידים? נוהגת לענוד אותם ביום יום? חשוב לקחת זאת בחשבון גם מבחינת הנוחות ביום החתונה עצמה. מי שלא רגילה לענוד מספר צמידים עדיף לה להתמקד בצמיד אחד עדין, שלא יפריע יותר מדי ועדיין ישתלב בצורה אולטימטיבית עם שמלת הכלה
  5. תכשיטים בעלי ערך רגשי – חתונה הוא אירוע רגשי לא רק עבור החתן והכלה, אלא גם עבור שאר בני המשפחה הקרובה. באם ירשת או קיבלת תכשיט שיש לו ערך סנטימנטלי חשוב עבורך ועבור מי מבני משפחתך, דרך אגב זה יכול להיות תכשיט שם, כמו טבעת השם שציינו קודם לכן. את צריכה לחשוב האם החתונה היא המקום המתאים לענוד את התכשיט הזה. האם הוא מתאים לשמלה ולשאר התכשיטים שאת תענדי. שרשרת זה גם תכשיט מאוד דומיננטי במראה הכללי, חשוב כי גם היא תשתלב יפה עם שאר התכשיטים ועם שמלת הכלה כמובן.

כמו שאת שמלת הכלה שלך את לא תופרת לבד, אלא רוכשת או משכירה דרך מעצבת, מעצב או סלון כלות, גם לגבי התכשיטים אנו ממליצים בחום לפנות למומחים, להתייעץ עם מי שמבין בדברים האלה ויכולים לעזור ולהתאים לך תכשיטים ליום המושלם שלך, לחתונת החלומות שלך, אותה חתונה שתתועד לנצח בתמונות, בסרטוני הוידאו, ואת כמובן תהיי במרכז ביום חגך, עם השמלה שבחרת ועם התכשיטים המתאימים.