הזמנת יהלומים לשמלות כלה

יום החתונה הוא כנראה אחד הימים המאושרים בחייה של כל אישה – ערב אחד נוצץ בו היא הנסיכה. אחד הסממנים הכי בולטים של הערב הזה הוא, כמובן, שמלת הכלה. כל אישה ביום חתונתה רוצה להיראות מיוחדת ונוצצת, ואחת הדרכים לשדרג את שמלת הכלה היא להוסיף לה יהלומים שהופכים אותה לפריט הכי בוהק במסיבה. גם שילוב יהלומים כתכשיט יכול לשדרג בכמה רמות את המראה ולהוסיף נופח עשיר, קסום ומופלא לכל מראה.

יהלומים להזמנה אישית, בהתאמה ייחודית לשמלת הכלה, יכולים להפוך את שמלת הכלה לשמלה שלא תשכח. עכשיו רק נותר לבחור את סוג היהלומים…

איך לבחור בצורה הטובה ביותר יהלומים להזמנה אישית?

יום החתונה הוא הזדמנות מצוינת לנצוץ כל הדרך לחופה. תהליך בחירת היהלומים הוא תהליך פשוט למדי, אך ישנם סוגים שונים של יהלומים שכדאי להכיר. בגדול, יש לשים לב ל-5 הגורמים המשמעותיים הבאים לפני שבוחרים יהלומים להזמנה אישית:

  • תעודה גמולוגית – תעודה גמולגית הינה מסמך אובייקטיבי המפרט את מאפייניו של היהלום על פי בדיקות שנעשו במעבדה. על פי תעודה זו נקבע ערכו של היהלום. חשוב לציין שישנם כמה סוגי תעודות; זה מתחיל בתעודת GIA, תעודה אמריקאית בעלת רמת החמרה הקשה ביותר (ועל כן היקרה ביותר), ועד תעודה פשוטה של חנות (שרמת אמינותה נמוכה מאוד).
  • צבע –  בכל הנוגע לצבעי יהלומים, הם נחלקים לשניים. הסוג הראשון הוא יהלומים צבעוניים, שאלו למעשה יהלומים נדירים ויקרים במיוחד, בצבעים ייחודים כמו שחור, ורוד, כחול ועוד. הסוג השני הוא צבעי היהלום השקוף "הרגיל". כשמדברים על סוג הצבע ביהלומים אלו, מדברים למעשה על רמת שקיפותם. דרגה D-F מייצגת יהלומים שקופים לחלוטין ללא שום גוון, בעוד דרגות G-H מייצגות יהלומים בגוון כמעט חסר צבע, ודרגת K-Z מייצגים יהלומים שגוונם צהוב חזק ודומיננטי, והם פחות מבוקשים בשוק.
  • גודל – גודל היהלום מתבטא למעשה ביחידה המשקל קראט. יותר קראט = יהלום גדול יותר. קראט אחד שווה ערך ל200 מ"ג. ככל שהיהלום גדול יותר, כמובן שהמחיר יהיה גדול יותר גם כן.
  • רמת ניקיון – רמת הניקיון משפיעה רבות על איכות היהלום, וכפועל יוצא גם על מחירו. רמות נקיון נעות בין רמת IF (ניקיון מושלם ללא פגם, ובהתאם מחירו), דרך SI (ניקיון בינוני עם פגמים בינוניים שלא נראים בעין – המומלץ ביותר) ועד I (רמת ניקיון נמוכה עם פגמים הניתנים לראייה עם העין).
  • רמת ליטוש – עבודת הליטוש הינה קריטית בחשיבותה, שכן משמעותה החזר אור אופטימלי מהיהלום. רמת העבודה נעה בין Excellent (אבן בליטוש אידאלי), ועד Fair (רמת ליטוש נמוכה מאוד, שמשמעותה אבן עמומה). הליטוש מסמן גם את צורת היהלום – קיים מגוון רחב יחסית של ליטושים, ביניהם יהלום עגול, יהלום פרינסס, יהלום לב ויהלום אגס.

 

ניתן לבצע הזמנת יהלומים בהתאם מושלם לדרישותיכם ובקשותיכם דרך משרדים מורשים במסחר יהלומים.